Aktualności

XI Niedziela zwykła 14.06.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę zwykłą, Odpust Parafialny ku czci św. Feliksa Papieża Męczennika. Msze św.: Prymaria o 7.30, 9.00 – Wisowatki, Suma o godz. 12.00 z I PIKNIKIEM MOTOCYKLOWYM. Przewodniczy i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Dziekan Stanisław Tabiś.  
  2. Dzisiaj zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku w godzinach 12:00 – 21:00. Podczas tej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.
  3. W imieniu Parafian i swoim SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w tym wydarzeniu; MOTOCYKLISTÓW, ROWERZYSTÓW, KIEROWCÓW i wszystkich chcących dobrze, przyjemnie i pięknie spędzić czas. Została przygotowana szeroka gama różnych posiłków kulinarnych i smakołyków radujących nawet najbardziej wysublimowane podniebienie – od najmłodszych po najstarszych. Wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Oprócz dobrej muzyki, różnorodnych posiłków i atrakcji – kilkanaście osób odjedzie z placu na skuterze, rowerach lub zasiądzie na wyjątkowej huśtawce bądź przed telewizorem bądź zabierze karnet na wyjątkowy, kojący i niosący ulgę masaż.

Jednym słowem zapraszamy na ucztę dla ducha i dla ciała. Nie trzeba w tym dniu gotować obiadu dla rodziny – wszystko będzie na Stadionie Korony Niedzieliska.  Przyjdź i zobacz – ZAPRASZAMY.

  • Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Bogusława Czachor, Anna Baran, Barbara Marek, Stanisław Łoboda, Ewelina Curyło: za tydzień proszę o podjęcie tego zadania przez następujące Rodziny; Agnieszka Wróbel, Renata Flasz, Alicja Chabura, Maria Dzień, Marek Bernady, Krystyna Lipchardt.  
  • „Rozpoczęła się rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie na rok szkolny 2026/7. Wszyscy, którzy chcieliby w przyszłości zostać organistą lub organistką proszeni są o zapoznanie się ze stroną internetową Studium. Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie jest jedyną placówką dydaktyczną na terenie diecezji tarnowskiej, w której można zdobyć kwalifikacje organistowskie”.
  • Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa. Dziękuję Wszystkim za liczne i piękne uczestnictwo podczas Oktawy Bożego Ciała, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym, Komunijnym, Rocznicowym, niosącym Feretrony, chorągwie oraz Baldachim. Wszystkim składam wdzięczne Bóg zapłać za świadectwo Waszej wiary i pobożności.
  • Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.

X Niedziela zwykła 7.06.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Msze św. wg porządku niedzielnego: Prymaria o 7.30, 9.00 – Wisowatki, Suma o godz. 11.00 z włączeniem do Grona LSO 13 Ministrantów. Otoczmy tych chłopców, LSO i ch rodziny naszymi modlitwami.
  2. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu modlimy się o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. Pragnę wyrazić słowa szczerego PODZIEKOWANIA za przygotowanie ołtarzy, śliczne ozdobienie ich kwiatami, udekorowanie drogi; Niosącym Chorągwie i Feretrony (Kołu Gospodyń Wiejskich, Świetlicy, Grupie Młodzieżowej i Caritas.) Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym i rocznicowym. LSO. P. Kościelnemu i Organiście. Dziękuję za zabezpieczenie trasy przejścia i wyrażenie zgody na ołtarze. Dziękuję Strażakom za niesienie Baldachimu i Wam Wszystkim tak licznie przybyłym Parafianom i Gościom. Dziękuję za ŚWIADECTWO WASZEJ WIARY I POBOŻNOŚCI.   
  6. W najbliższą niedzielę 14 czerwca będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci Św. Feliksa Papieża i Męczennika wraz z Piknikiem Parafialnym i Zjazdem Motocyklowym. Uroczysta Suma pod przewodnictwem ks. Prałata Dziekana Stanisława Tabisia o godz. 12.00.
  7. W tym dniu na Stadionie Korony Niedzieliska zostanie przeprowadzona akcji rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku w godzinach 12:00 -21:00. Podczas tej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Do dzisiaj udało się nam zarejestrować i przebadać 2 100 000 potencjalnych Dawców. 17 000 osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.
  8. W imieniu Parafii SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w tym wydarzeniu MOTOCYKLISTÓW, ROWERZYSTÓW I KIEROWCÓW. Proszę zaprośmy nasze rodziny i bliskich i chciejmy wspólnie przeżyć to ŚWIĘTO.

Dlatego Bardzo Proszę Was Parafianie o upieczenie ciasta na Piknik Motocyklowy, który organizujemy z przeznaczeniem na remont naszej dzwonnicy. W ten sposób każda rodzina może mieć własny udział w podjętym wspólnie przedsięwzięciu. Jeszcze dzisiaj Proszę, aby chętne rodziny zgłaszały się do Pani Krystyny Król nr tel. 663 309 145 lub Pani Krystyny Budyn nr. Tel. 663 902 422 deklarując upieczenie ciasta. Bóg zapłać za Waszą wyrozumiałość i życzliwość. Można się jeszcze zgłaszać do pomocy przy organizacji i przygotowaniach oraz wesprzeć to wydarzenie ofiarując nagrody do losowania lub licytacji.

  • Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Michalina Kocot, Alicja Cieśla, Jacek Kołodziej, Zofia Szlachta, Wioletta Szlachta: za tydzień proszę o podjęcie tego zadania przez następujące Rodziny; Bogusława Czachor, Anna Baran, Barbara Marek, Grażyna Łoboda, Ewelina Curyło i Magdalena Pawlik.  
  • Pragnę Bardzo serdecznie podziękować za prace wykonane na cmentarzu, przy koszach, usunięcie kwiatów i ziemi po Chryzantemach przez Panów Stanisława Gibułe i Krzysztofa Fasulę, za poświęcony czas i doprowadzenie do pięknego wyglądu.
  • Z końcem maja zakończył swoją pracę na naszym cmentarzu Pan Piotr Witek.
  • Bóg zapłać za ofiary na inwestycje w parafii: P. Zofia Strączek 200 zł.
    • Aneta i Robert Wróbel za ufundowanie trzech nagród na Piknik Motocyklowy
    • Rodzina Podgórskich na Inwestycje w Kaplicy 1000 zł
  • Zarząd Korony Niedzieliska oraz zawodnicy zapraszają dzisiaj na mecz A Klasy o godz. 14.00 na naszym Stadionie z LKS Uszew.
  • Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.

Intencje Mszy Świętych od 8.06 – 14.06.2026

Poniedziałek

1800 o Boże bł., opiekę Matki Bożej i świętego Feliksa dla rodzin, które przygotowały ołtarz czwarty na Boże Ciało

Wtorek

1800 o Boże bł., opiekę Matki Bożej i świętego Feliksa dla rodzin, które przygotowały ołtarz drugi na Boże Ciało

Środa 1800

o Boże bł., opiekę Matki Bożej i świętego Feliksa dla rodzin, które przygotowały ołtarz trzeci na Boże Ciało

Czwartek

1800 o Boże bł., opiekę Matki Bożej i świętego Feliksa dla rodzin, które przygotowały ołtarz czwarty na Boże Ciało 

Piątek

700 + Julia Bach o spokój duszy z int. Małgorzaty Nosal

1800 o Boże bł., opiekę Matki Bożej i świętego Feliksa dla rodzin, które przygotowały ołtarz trzeci na Boże Ciało

Sobota 700

o Boże bł., opiekę Matki Bożej i świętego Feliksa dla rodzin, które przygotowały ołtarz drugi na Boże Ciało

 NIEDZIELA – odpust parafialny ku czci św. Feliksa Papieża i Męczennika

730 ++ Tadeusz Grzesik w r.śm. i syn Łukasz o radość nieba z int. żony i mamy

900 w int. Piotra Czarnego w 90 r. ur. dz. bł. o zdrowie, Boże bł. z int. Rodziny

1200 1. W int. wszystkich parafian, organizatorów i sponsorów I Pikniku               Motocyklowego w Niedzieliskach

          2. + Antoni Machowski w dniu imienin z int. rodziny

Msze św. pogrzebowe poza parafią w czerwcu:

  1. Od 6 – 13 za śp. Marię Gąkiewicz. Ks. Andrzej Pryba.
  2. Od 14 – 30 za śp. Janusza Kanię. Ks. Andrzej Pryba.

Najświętszej Trójcy 31.05.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. wg porządku niedzielnego: Prymaria o 7.30, 9.00 – Wisowatki, Suma o godz. 11.00. Zakończenie czasu Komunii Św. wielkanocnej. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota
  2. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 z procesją do czterech ołtarzy przygotowanych przez:
  3. Wisowatki – przy Remizie OSP,
  4. II Lewa Strona od Szczurowej – od P. Czachor do P. Chabura – u P. Sołtysa
  5. III. Lewa strona od Szczurowej – od P. Stąsiek do P. Lizak – u P. Andrzej Król
  6. IV. Wygoda i Podszumin – przy Szkole

Bardzo Proszę o niesienie Feretronów przez: Koło Gospodyń Wiejskich, 2. Świetlica, 3. Grupa Młodzieżowa, 4. Caritas. Strażaków proszę o niesienie Baldachimu. Bardzo proszę o sypanie kwiatów przez dzieci a chłopców zapraszam do dzwonienia. LSO o pełnienie asysty liturgicznej. Proszę o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Wszystkich parafian i przybyłych gości zapraszam do udziału w procesji, jako świadectwo naszej wiary i wdzięczności Bogu za dar obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Bardzo dziękuję P. Krzysztofowi Fasula za podjęcie się zaplanowania trasy procesji oraz wybranie miejsc na ołtarze, a rodzinom i instytucjom za wyrażenie zgody na ołtarz. Bóg zapłać.

  • W I piątek udam się do chorych od godz. 9.00. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od godz. 17tej.
  • Odpust parafialny ku czci św. Feliksa będziemy przeżywać 14 czerwca wraz z Piknikiem Parafialnym i Zjazdem Motocyklowym. Uroczysta Suma o godz. 12.00. Proszę zaprośmy nasze rodziny i bliskich.
  • Bóg zapłać za Ofiary złożone w ostatnim czasie na I Piknik Motocyklowy:
    • Maria i Wiesław Klich    2000 zł.
    • Rada Parafialna               2000 zł.
    • Andrzej Zieja – huśtawka         2500 zł.
    • Wspólnota Leśno Gruntowa 1500 zł.
    • Grzegorz Krawczyk z USA      1300 $ na SKUTER – nagrodzę Główną Pikniku.

Bardzo Proszę Was Parafianie o upieczenie ciasta na Piknik Motocyklowy, który organizujemy w celu zebrania środków na pokrycie remontu dzwonnicy kościoła. W ten sposób każda rodzina może mieć udział w podjętym wspólnie przedsięwzięciu. Do 7 czerwca Bardzo Proszę, aby chętne rodziny zgłaszały się do Pani Krystyny Król nr tel. 663 309 145 lub Pani Krystyny Budyn nr. Tel. 663 902 422 deklarując upieczenie ciasta. Bóg zapłać za wyrozumiałość i życzliwość. Dzwonnica została w całości odnowiona i gruntownie zabezpieczona, prace zakończone. Teraz możemy wszyscy podziwiać efekt końcowy dzwonnicy ozdobionej zegarami na cztery strony świata. Bóg zapłać Firmie El-Bud za terminowe i solidne wykonanie pracy nadzorowanej od początku do końca przez Szefa Firmy Pana Leszka. Bóg zapłać.

  • Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Józef Wróbel, Stanisław Kiczka, Beata Wąsik. : za tydzień proszę o podjęcie tego zadania przez rodziny z lewej strony od Szczurowej; Andrzej Czachor, Kocot Paweł, Alicja Cieśla, Jacek Kołodziej, Dariusz Szlachta, Policht Łukasz.  
  • W piątek na godz. 16.00 zapraszam kl. VII z rodzicami na próbny egzamin.
  • W sobotę na 9.00 zapraszam; Aspirantów, Ministrantów i Lektorów.
  • W przyszłą niedzielę na sumie Aspiranci zostaną włączenie do grona Ministrantów – LSO naszej parafii.   
  • Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.

Intencje Mszy Świętych od 1.06 – 7.06.2026

Poniedziałek

1800 + Stanisław Wąsik w 9 r. śm

Wtorek

1800 ++ Zofia Kania w 8 r śm i mąż Jan

Środa 1800

W podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Dawida i Weroniki

Czwartek

700 + Stanisław Czachor w r. śm.

900 o zdrowie duszy i ciała dla Józefa i jego rodziny z okazji urodzin z int. rodziców.

Piątek

700 + Anna Skura z int. rodziny Policht

1800 + Tadeusz Podgórski i rodzice z obu stron o radość nieba

Sobota 1800

O zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej oraz św. Feliksa dla Członków Róży męskiej pw. św. Feliksa

 NIEDZIELA

730 ++ Halina i Ryszard Michałek o radość nieba

900 w int. Panu Bogu wiadomej.

1100 + Józef Śledź w 5 r. śm. z int. żony, córki i syna z rodziną

Msze św. pogrzebowe poza parafią w czerwcu:

  1. Od 1 – 5 za śp. Annę Skura. Ks. Andrzej Pryba. Zakończenie Mszy św. pogrzebowych
  2. Od 6 – 13 za śp. Marię Gąkiewicz
  3. Od 14 – 30 za śp. Janusza Kanię

Zesłanie Ducha Świętego 24.05.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. wg porządku niedzielnego: Prymaria o 7.30, 9.00 – Wisowatki, Suma o godz. 11.00.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, a we czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i ostatnie nabożeństwo majowe.  
  3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
  4. Bóg zapłać za Ofiary złożone w ostatnim czasie na I Piknik Motocyklowy:
    1. Halina i Andrzej Oleksy 3000 zł.
    1. Ks. Tomasz Zaleśny 2000 zł.
  5. Zbliża się wielkimi krokami egzamin przed Bierzmowaniem dla uczniów kl. VII. Rodziców Bardzo proszę o pytanie i utrwalanie z dziećmi materiału do egzaminu.
  6. Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Uprzejmie proszę o przygotowanie ołtarzy: I. Wygoda i Podszumin, II. Wisowatki, III. Lewa Strona od Szczurowej – od P. Czachor do P. Chabura, IV. Lewa strona od Szczurowej – od P. Stąsiek do P. Lizak. Bardzo Proszę o niesienie Feretronów przez:
  7. Koło Gospodyń Wiejskich, 2. Świetlica, 3. Grupa Młodzieżowa, 4. Caritas
  8. Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Mieczysław Budek, Andrzej Król, Kazimierz Policht: za tydzień proszę o podjęcie tego zadania przez; Józef Wróbel, Stanisław Kiczka, Stanisław Wrzępski, Beata Wąsik.
  9. Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.