Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela zwykła 14.06.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę zwykłą, Odpust Parafialny ku czci św. Feliksa Papieża Męczennika. Msze św.: Prymaria o 7.30, 9.00 – Wisowatki, Suma o godz. 12.00 z I PIKNIKIEM MOTOCYKLOWYM. Przewodniczy i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Dziekan Stanisław Tabiś.  
  2. Dzisiaj zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku w godzinach 12:00 – 21:00. Podczas tej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.
  3. W imieniu Parafian i swoim SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w tym wydarzeniu; MOTOCYKLISTÓW, ROWERZYSTÓW, KIEROWCÓW i wszystkich chcących dobrze, przyjemnie i pięknie spędzić czas. Została przygotowana szeroka gama różnych posiłków kulinarnych i smakołyków radujących nawet najbardziej wysublimowane podniebienie – od najmłodszych po najstarszych. Wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Oprócz dobrej muzyki, różnorodnych posiłków i atrakcji – kilkanaście osób odjedzie z placu na skuterze, rowerach lub zasiądzie na wyjątkowej huśtawce bądź przed telewizorem bądź zabierze karnet na wyjątkowy, kojący i niosący ulgę masaż.

Jednym słowem zapraszamy na ucztę dla ducha i dla ciała. Nie trzeba w tym dniu gotować obiadu dla rodziny – wszystko będzie na Stadionie Korony Niedzieliska.  Przyjdź i zobacz – ZAPRASZAMY.

  • Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Bogusława Czachor, Anna Baran, Barbara Marek, Stanisław Łoboda, Ewelina Curyło: za tydzień proszę o podjęcie tego zadania przez następujące Rodziny; Agnieszka Wróbel, Renata Flasz, Alicja Chabura, Maria Dzień, Marek Bernady, Krystyna Lipchardt.  
  • „Rozpoczęła się rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie na rok szkolny 2026/7. Wszyscy, którzy chcieliby w przyszłości zostać organistą lub organistką proszeni są o zapoznanie się ze stroną internetową Studium. Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie jest jedyną placówką dydaktyczną na terenie diecezji tarnowskiej, w której można zdobyć kwalifikacje organistowskie”.
  • Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa. Dziękuję Wszystkim za liczne i piękne uczestnictwo podczas Oktawy Bożego Ciała, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym, Komunijnym, Rocznicowym, niosącym Feretrony, chorągwie oraz Baldachim. Wszystkim składam wdzięczne Bóg zapłać za świadectwo Waszej wiary i pobożności.
  • Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.

X Niedziela zwykła 7.06.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Msze św. wg porządku niedzielnego: Prymaria o 7.30, 9.00 – Wisowatki, Suma o godz. 11.00 z włączeniem do Grona LSO 13 Ministrantów. Otoczmy tych chłopców, LSO i ch rodziny naszymi modlitwami.
  2. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu modlimy się o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. Pragnę wyrazić słowa szczerego PODZIEKOWANIA za przygotowanie ołtarzy, śliczne ozdobienie ich kwiatami, udekorowanie drogi; Niosącym Chorągwie i Feretrony (Kołu Gospodyń Wiejskich, Świetlicy, Grupie Młodzieżowej i Caritas.) Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym i rocznicowym. LSO. P. Kościelnemu i Organiście. Dziękuję za zabezpieczenie trasy przejścia i wyrażenie zgody na ołtarze. Dziękuję Strażakom za niesienie Baldachimu i Wam Wszystkim tak licznie przybyłym Parafianom i Gościom. Dziękuję za ŚWIADECTWO WASZEJ WIARY I POBOŻNOŚCI.   
  6. W najbliższą niedzielę 14 czerwca będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci Św. Feliksa Papieża i Męczennika wraz z Piknikiem Parafialnym i Zjazdem Motocyklowym. Uroczysta Suma pod przewodnictwem ks. Prałata Dziekana Stanisława Tabisia o godz. 12.00.
  7. W tym dniu na Stadionie Korony Niedzieliska zostanie przeprowadzona akcji rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku w godzinach 12:00 -21:00. Podczas tej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Do dzisiaj udało się nam zarejestrować i przebadać 2 100 000 potencjalnych Dawców. 17 000 osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.
  8. W imieniu Parafii SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w tym wydarzeniu MOTOCYKLISTÓW, ROWERZYSTÓW I KIEROWCÓW. Proszę zaprośmy nasze rodziny i bliskich i chciejmy wspólnie przeżyć to ŚWIĘTO.

Dlatego Bardzo Proszę Was Parafianie o upieczenie ciasta na Piknik Motocyklowy, który organizujemy z przeznaczeniem na remont naszej dzwonnicy. W ten sposób każda rodzina może mieć własny udział w podjętym wspólnie przedsięwzięciu. Jeszcze dzisiaj Proszę, aby chętne rodziny zgłaszały się do Pani Krystyny Król nr tel. 663 309 145 lub Pani Krystyny Budyn nr. Tel. 663 902 422 deklarując upieczenie ciasta. Bóg zapłać za Waszą wyrozumiałość i życzliwość. Można się jeszcze zgłaszać do pomocy przy organizacji i przygotowaniach oraz wesprzeć to wydarzenie ofiarując nagrody do losowania lub licytacji.

  • Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Michalina Kocot, Alicja Cieśla, Jacek Kołodziej, Zofia Szlachta, Wioletta Szlachta: za tydzień proszę o podjęcie tego zadania przez następujące Rodziny; Bogusława Czachor, Anna Baran, Barbara Marek, Grażyna Łoboda, Ewelina Curyło i Magdalena Pawlik.  
  • Pragnę Bardzo serdecznie podziękować za prace wykonane na cmentarzu, przy koszach, usunięcie kwiatów i ziemi po Chryzantemach przez Panów Stanisława Gibułe i Krzysztofa Fasulę, za poświęcony czas i doprowadzenie do pięknego wyglądu.
  • Z końcem maja zakończył swoją pracę na naszym cmentarzu Pan Piotr Witek.
  • Bóg zapłać za ofiary na inwestycje w parafii: P. Zofia Strączek 200 zł.
    • Aneta i Robert Wróbel za ufundowanie trzech nagród na Piknik Motocyklowy
    • Rodzina Podgórskich na Inwestycje w Kaplicy 1000 zł
  • Zarząd Korony Niedzieliska oraz zawodnicy zapraszają dzisiaj na mecz A Klasy o godz. 14.00 na naszym Stadionie z LKS Uszew.
  • Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.

Najświętszej Trójcy 31.05.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. wg porządku niedzielnego: Prymaria o 7.30, 9.00 – Wisowatki, Suma o godz. 11.00. Zakończenie czasu Komunii Św. wielkanocnej. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota
  2. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 z procesją do czterech ołtarzy przygotowanych przez:
  3. Wisowatki – przy Remizie OSP,
  4. II Lewa Strona od Szczurowej – od P. Czachor do P. Chabura – u P. Sołtysa
  5. III. Lewa strona od Szczurowej – od P. Stąsiek do P. Lizak – u P. Andrzej Król
  6. IV. Wygoda i Podszumin – przy Szkole

Bardzo Proszę o niesienie Feretronów przez: Koło Gospodyń Wiejskich, 2. Świetlica, 3. Grupa Młodzieżowa, 4. Caritas. Strażaków proszę o niesienie Baldachimu. Bardzo proszę o sypanie kwiatów przez dzieci a chłopców zapraszam do dzwonienia. LSO o pełnienie asysty liturgicznej. Proszę o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Wszystkich parafian i przybyłych gości zapraszam do udziału w procesji, jako świadectwo naszej wiary i wdzięczności Bogu za dar obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Bardzo dziękuję P. Krzysztofowi Fasula za podjęcie się zaplanowania trasy procesji oraz wybranie miejsc na ołtarze, a rodzinom i instytucjom za wyrażenie zgody na ołtarz. Bóg zapłać.

  • W I piątek udam się do chorych od godz. 9.00. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od godz. 17tej.
  • Odpust parafialny ku czci św. Feliksa będziemy przeżywać 14 czerwca wraz z Piknikiem Parafialnym i Zjazdem Motocyklowym. Uroczysta Suma o godz. 12.00. Proszę zaprośmy nasze rodziny i bliskich.
  • Bóg zapłać za Ofiary złożone w ostatnim czasie na I Piknik Motocyklowy:
    • Maria i Wiesław Klich    2000 zł.
    • Rada Parafialna               2000 zł.
    • Andrzej Zieja – huśtawka         2500 zł.
    • Wspólnota Leśno Gruntowa 1500 zł.
    • Grzegorz Krawczyk z USA      1300 $ na SKUTER – nagrodzę Główną Pikniku.

Bardzo Proszę Was Parafianie o upieczenie ciasta na Piknik Motocyklowy, który organizujemy w celu zebrania środków na pokrycie remontu dzwonnicy kościoła. W ten sposób każda rodzina może mieć udział w podjętym wspólnie przedsięwzięciu. Do 7 czerwca Bardzo Proszę, aby chętne rodziny zgłaszały się do Pani Krystyny Król nr tel. 663 309 145 lub Pani Krystyny Budyn nr. Tel. 663 902 422 deklarując upieczenie ciasta. Bóg zapłać za wyrozumiałość i życzliwość. Dzwonnica została w całości odnowiona i gruntownie zabezpieczona, prace zakończone. Teraz możemy wszyscy podziwiać efekt końcowy dzwonnicy ozdobionej zegarami na cztery strony świata. Bóg zapłać Firmie El-Bud za terminowe i solidne wykonanie pracy nadzorowanej od początku do końca przez Szefa Firmy Pana Leszka. Bóg zapłać.

  • Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Józef Wróbel, Stanisław Kiczka, Beata Wąsik. : za tydzień proszę o podjęcie tego zadania przez rodziny z lewej strony od Szczurowej; Andrzej Czachor, Kocot Paweł, Alicja Cieśla, Jacek Kołodziej, Dariusz Szlachta, Policht Łukasz.  
  • W piątek na godz. 16.00 zapraszam kl. VII z rodzicami na próbny egzamin.
  • W sobotę na 9.00 zapraszam; Aspirantów, Ministrantów i Lektorów.
  • W przyszłą niedzielę na sumie Aspiranci zostaną włączenie do grona Ministrantów – LSO naszej parafii.   
  • Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.

Zesłanie Ducha Świętego 24.05.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. wg porządku niedzielnego: Prymaria o 7.30, 9.00 – Wisowatki, Suma o godz. 11.00.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, a we czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i ostatnie nabożeństwo majowe.  
  3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
  4. Bóg zapłać za Ofiary złożone w ostatnim czasie na I Piknik Motocyklowy:
    1. Halina i Andrzej Oleksy 3000 zł.
    1. Ks. Tomasz Zaleśny 2000 zł.
  5. Zbliża się wielkimi krokami egzamin przed Bierzmowaniem dla uczniów kl. VII. Rodziców Bardzo proszę o pytanie i utrwalanie z dziećmi materiału do egzaminu.
  6. Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Uprzejmie proszę o przygotowanie ołtarzy: I. Wygoda i Podszumin, II. Wisowatki, III. Lewa Strona od Szczurowej – od P. Czachor do P. Chabura, IV. Lewa strona od Szczurowej – od P. Stąsiek do P. Lizak. Bardzo Proszę o niesienie Feretronów przez:
  7. Koło Gospodyń Wiejskich, 2. Świetlica, 3. Grupa Młodzieżowa, 4. Caritas
  8. Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Mieczysław Budek, Andrzej Król, Kazimierz Policht: za tydzień proszę o podjęcie tego zadania przez; Józef Wróbel, Stanisław Kiczka, Stanisław Wrzępski, Beata Wąsik.
  9. Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE VII Niedziela Wielkanocna17.05.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – VII Niedzielę Wielkanocną. Msze św. dzisiaj wg porządku niedzielnego: Prymaria o 7.30, 9.00 – w kaplicy Wisowatki, Suma o godz. 11.00. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. ‘
  2. Ofiary złożone w II Niedzielę miesiąca na inwestycje w naszej Parafii na tacę i na konto parafialne wyniosły 4960 zł. Bóg zapłać za dar Waszych serc.
  3. W imieniu Mieszkańców Wisowatek i swoim PRAGNIEMY BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM TAK LICZNIE PRZYBYŁYM GOŚCIOM i Solenizantom na Uroczystość odpustową w kaplicy Wisowatki na czele z Wójtem Gminy Borzęcin Panem Pawłem Kułak, kapłanom naszego Dekanatu z ks. Dziekanem Stanisławem Tabisiem. LSO, Dzieciom komunijnym, rocznicowym i sypiącym kwiaty. Strażakom – na ręce Prezesa Straży Pana Bartłomieja Hanek, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich wraz z nowymi członkiniami – na ręce Pani Przewodniczącej Danuty Lipchart, Operatorowi Grila Panu Pawłowi Prorokowi oraz Panu Łukaszowi Curyło, Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas, Pani Sołtys Borzęcina oraz Panu Sołtysowi Niedzielisk. Gminnemu Centrum Kultury w Borzęcinie za bezinteresowne wypożyczenie sceny, nagłośnienia, stolików, ławek i namiotów. Słowa podziękowania kieruję wobec Rady Parafialnej za wszelką pomoc, troskę i zaangażowanie w to wydarzenie – słowa podziękowania kieruję na ręce Przewodniczącego Rady Pana Dariusza Hachaj.
  4. Osobiste i z serca podziękowania składam dla Wszystkich Mieszkańców Wisowatek za Wasz nieoceniony trud, upieczone ciasta, poświęcenie i zaangażowanie w przygotowanie kaplicy i otoczenia wokół kaplicy łącznie z użyczeniem prądu przez Rodzinę Kuliszewskich, pożyczenie Agregatu Rodzinie Stanisława Lechowicza żoną.Słowa podziękowania kieruję do Rodziny Zaleśnych za udostępnienie i przygotowanie przez kucharza Adama obiadu odpustowego dla przybyłych gości. Na końcu ale z głębi serca DZIĘKUJĘ TYM, bez których pracy przed odpustem i po odpuście to wydarzenie by się nie odbyło, a są to: Krzysztof Pięta, Iwona i Paweł Kozak, Roman i Stanisław Kania, Stanisław Lechowicz.
  5. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
  6. Bóg zapłać za Ofiary złożone w ostatnim czasie na Inwestycyjnej w parafii:
    1. Stanisława i Stanisław Pięta 2000 zł.
    1. Mieszkańcy Wisowatek 1050 zł.
    1. Celina i Tadeusz Kordek 1000 zł.
    1. Adam Zaleśny 1000 zł.
    1. Rodzina Pilarskich 200 zł.
    1. Maria i Krzysztof Hachaj 100 zł.
    1. Grażyna i Stanisław Łoboda 50 zł.

Decyzją Rady Parafialnej jedna składka Inwestycyjna w ciągu roku jest przeznaczona na kaplicę w Wisowatkach. Składkę z minionej niedzieli przeznaczamy na kaplicę.

Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Małgorzata Chwała, Maria Seremak, Maria Zadęcka i Maria Duś. Za tydzień – w sobotę na godz. 8.00 zapraszam rodziny: Mieczysław Budek, Andrzej Król, Sabina Koczwara, Maria Policht.

  • Pragnę z całego serca wyrazić słowa podziękowania i wdzięczności dla Zarządu Wspólnoty Leśnej za wykonane prace na cmentarzu oraz sfinansowanie zakupu TUI. Gorąco dziękuję za wykonane prace na cmentarzu i przy plebanii, za poświęcony czas i włożony trud dla brygady Panów oraz młodej brygady poprzedzającej ich pracę, którą tworzyła Grupa Młodzieżowa i LSO. Bóg zapłać.   
  • Od 1 maja obejmujemy troską Cmentarz parafialny. Uprzejmie proszę, aby planowane od tego czasu jakiekolwiek prace na Cmentarzu zostały wcześniej ustalone w Kancelarii Parafialnej. Ustalony dwa lata temu Regulamin Cmentarza zostanie umieszczony na stronie Parafii i przy Cmentarzu. Wygląd Cmentarza i otoczenia jest naszą wspólną sprawą.
  • We wtorek po nabożeństwie majowym zapraszam na Plebanię przedstawicieli Grup Parafialnych i wszystkich chętnych chcących się włączyć w organizację Odpustu Parafialnego i Pikniku Motocyklowego 14 czerwca przeznaczonego na remont Dzwonnicy.
  • Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.

VI Niedziela Wielkanocna 10.05.2026

  1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Odpust w kaplicy Wisowatki ku czci. Św. Stanisława Bpa i Męczennika, Rocznica I Komunii św. W II Niedzielę miesiąca wspieramy inwestycje w naszej Parafii. Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli dzień imienin Biskupa Ordynariusza, otoczmy Pasterza Diecezji naszą modlitwą.  
  2. Msze św. dzisiaj w kościele parafialnym o godz.: 7.30 i 9.00, w kaplicy Wisowatki – Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem O. Arnolda Potępy.

Po Sumie wraz z Mieszkańcami Wisowatek SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI NA RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY. Gra i śpiewa Zespół ZAWROTNI, ciasta serwują PANIE z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH. Serdecznie zapraszamy całymi rodzinami. Solenizanci otrzymają niespodziankę. Całkowity dochód z tego wydarzenia przeznaczony jest na prace przy kaplicy Wisowatki. 

  • Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
  • Msze św. w tym tygodniu będą wyjątkowo o godz. 17.00, natomiast we środę o godz. 7.00 z racji wyjazdu ze świetlicy do Energylandii.
  • Bóg zapłać za Ofiary złożone w ostatnim czasie na Inwestycyjnej w parafii:
    • Ewa Daniec 200 zł, pewna osoba 500 i 100 zł. Z głębi serca wyrażam wdzięczne Bóg zapłać za dar waszych serc.
  • Dziękuję za sprzątanie, troskę o kościół parafialny i kaplicę oraz za złożoną ofiarę Rodzinom: Joanna Kocot, Beata Mazur. Za tydzień – w sobotę na godz. 8.00 zapraszam rodziny: Małgorzata Chwała, Maria Seremak, Maria Zadęcka i Maria Duś.
  • Od 1 maja posługę Grabarza w naszej parafii rozpoczął Pan Piotr Witek. Dziękuję za podjęcie się tego odpowiedzialnego zadania liczę na owocną współpracę. Szczęść Boże  
  • Sołtys informuje, że 16 maja (sobota) będzie przyjmował II ratę podatku w Domu Ludowym w godzinach od 8.00 do 9.00.
  • Zachęcam do nabywania Gościa Niedzielnego.

Świętującym w tym tygodniu swoje Urodziny i Imieniny składam serdeczne życzenia.