Informacje Duszpasterskie 02.06.2024

1. Dzisiaj Niedziela dziękczynna w Polsce. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po eucharystii o godz. 900 procesja eucharystyczna.
  2. Codziennie do czwartku włącznie procesje eucharystyczne wokół kościoła po mszy wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjnie błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa która jest równocześnie dniem modlitw o świętość życia kapłańskiego. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W piątek szczególnie modlimy się za misje i wspieramy naszymi ofiarami.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca czerwca. Spowiedź w piątek przed mszą św. Wyjazd do chorych w piątek po mszy św. porannej. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy porannej.
  6. Codziennie po mszy św. w czerwcu śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.
  7. Serdecznie chciałem podziękować wszystkim osobom w przygotowanie odpustu parafialnego – Bóg zapłać.
  8. Dziękuję mieszkańcom: Wisowatek, Podszumina, Błonia i Wygody za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękuję panom strażakom, panom niosącym feletrony paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Liturgicznej Służbie Ołtarza i dzieciom sypiącym kwiatki Bóg Zapłać.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i prace przy plebani i kościele: Stasiak Monika i Magdalena, Bylica Monika i Wojnicka Magdalenai ofiarę 130 zł. Do pracy w następnym tygodniu w sobotę po mszy proszone są rodziny „Gór” od p. Klich Władysław Zofia do p. Wróbel Józef Zuzanna..