Informacje Duszpasterskie – odpust Parafialny 02.06.2024

  1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa odpust ku czci św. Feliksa. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 730, 900 i suma odpustowa o godz. 1100. Serdecznie witamy wszystkich gości a sposób szczególny ks. Stanisław Wojdak który wygłosi do nas homilię. Wyrażamy naszą wdzięczność – Bóg zapłać. Składka w dniu dzisiejszym na tacę w kopertach i na konto parafialne na potrzeby naszej parafii. Dziś przypada Dzień Mamy.
  2. Dzisiaj zakończenie czasu komunii świętej wielkanocnej.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Mszę św. o godz. 700 i 1000 – z procesją do czterech Ołtarzy. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy w stronę cmentarza. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy „Błonia” – parking przy kościele, drugi ołtarz k.p. Alicji Czosnek – przygotowują Wisowatki, trzeci ołtarz na parkingu cmentarnym – przygotowują „Podszumin”, czwarty ołtarz k.p. Urszuli i Mariusz Sobol – przygotowuje „Wygoda”. Serdecznie zapraszam na procesje: panów Strażaków, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci pierwszokomunijne i dzieci sypiące kwiatki. Składka w Boże Ciało na hospicja i cele charytatywne. Serdecznie zapraszam na oktawę Bożego Ciała w piątek godz. 1500, sobotę godz. 700 i w niedzielę godz. 900. W piątek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe.
  4. W sobotę przypada 1 sobota miesiąca czerwca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, przezywamy również Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  5. W przyszłą niedzielę przezywamy w Polsce dzień Dziękczynienia. Wyjątkowo msze św. o godz. 700, 800 (Wisowatki) i o godz. 900 z procesją wokół kościoła (wyjazd do Grobli na sumę odpustową na godz. 1100 gdzie wygłoszę homilię).
  6. Bardzo dziękuję rodzicom uczniów z klasy VI i VII za rozebranie Grobu Pańskiego i Ciemnicy.