Informacje Duszpasterskie – 28 niedziela zwykła 13.10.2024

2. Zbiórka ministrantów w czwartek po mszy św.
  3. W dniu dzisiejszym Dzień Papieski w Polsce. Zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia.
  4. Dziś zmiana tajemnic w różach różańcowych po mszy św. porannej
  5. Zachęcam do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1700 i w sobotę rano po mszy św. W niedzielę różaniec odmawiamy po sumie o godz. 1100.
  6. Dzisiaj składka inwestycyjna zbieramy na nowe schody do zakrystii i głównego wejścia do kaplicy w Wisowatkach i obłożenie kamieniem. Bóg załlać za dar serca  za ofiary składane w kopertach lub na konto parafialne.
  7. Jutro przeżywamy Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela – modlimy się za wychowawców żyjących i zmarłych.
  8. Święto patronalne Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza w piątek – polecajmy lekarzy, pielęgniarki i pracowników pracujących w Służbie zdrowia.
  9. Światowy Dzień Misyjny i składka na misje w następną niedzielę.
  10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego proszę Was o uporządkowanie grobów swoich bliskich oraz o zatroszczenie się o porządek na cmentarzu (segregację śmieci). Jest zwyczaj że w miesiącu listopadzie wspominamy naszych bliskich zmarłych w tzw. Wypominkach połączonych z modlitwą różańcową. Dlatego można składać kartki z wypominkami (znajdują się pod chórem), listopadowymi i całorocznymi. Bardzo proszą zaznaczyć o której mają być czytane wypominki w niedzielę czy przed mszą świętą poranną o godz. 715 czy o godzinie 1045.
  11. „Kto śpiewa ten dwa razy się modli” – powiedział święty Augustyn. Próba scholii po nowennie. Serdecznie zapraszam.
  12. Różaniec w tygodniu odmawiają: Poniedziałek: uczniowie z klasy 7 i 8, wtorek – róża św. Kingi, środa: róża św. Teresy, czwartek: róża św. Faustyny, piątek: ministranci i lektorzy.
  13. Dziękuję za sprzątanie kościoła i placu przy kościele państwu.